Kaip maudyti katę?

Kaip maudyti katę?

Katės yra labai švarūs gyvūnai ir esame pripratę, jog jos puikiai prisižiūri savo higiena. Dauguma kačių nemėgsta vandens ir stengiasi kaip įmanoma labiau išvengti maudynių, aišku yra išimčių kaip Kurilų Bobteilai, kurie mėgsta vandenį ir net plaukiojimą. Tačiau esant būtinybei katę teks išmaudyti, jei pavyzdžiui, katė išsipurvino, užsikrėtė blusomis ar išsitepė kenksmingomis medžiagomis. Šie mūsų patarimai kaip išmaudyti savo katę palengvins Jūsų maudynių procesą.

Kaip dažnai reikia maudyti katę?

Maudyti  katę reikia tik tada, kai tai būtina t. y. kai ji purvina ar išsivoliojo kokiose nors medžiagose. Katės kailis natūraliai padengtas apsauginiu tepalu, kurį gamina poodinės riebalinės liaukos. Pernelyg dažnos maudynės pašalins šiuos riebalus, tad kailis atrodys nutriušęs, praras natūralų žvilgesį. Dažniausiai, katei užtenka 2-3 maudynių per metus.

Priežiūros priemonės

Renkantis šampūną turite atsižvelgti į katės kailio struktūrą. Skirtingiems kačių kailio tipams ir netgi spalvoms gali prireikti atitinkamų šampūnų. Tam tikroms kačių veislėm gali tekti naudoti ir kondicionierius. Taip pat, rinkitės tik tas priemones, ant kurių pakuotės nurodyta, jog jos skirtos katėms. Niekada nenaudokite savo šampūno, nes jis netiks augintinio odai, o taip pat ir kvapas gali labai erzinti katinėlį.

Kaip paruošti katę maudynėms?

  1. Įsitikinkite, ar katei tikrai reikalingos maudynės. Gal užteks katę išvalyti paprastu skudurėliu ar tiesiog iššukuoti. Taip pat, galite naudoti sausą šampūną ar specialias putas.
  2. Turėkite omeny, kad katė gali draskytis, todėl dėvėkite tinkamus drabužius. Pavyzdžiui, seną megztinį ar marškinėlius ilgomis rankovėmis. Stenkitės, kad būtų atidengta kuo mažiau odos. Taip pat, galite užsidėti pirštines, jog apsaugotumėte rankas.
  3. Prieš maudynes galite pakirpti nagus, bus mažesnė tikimybė, kad Jus apdraskys.
  4. Prieš maudant katę, jos akis galite sudrėkinti specialiais lašiukais, o jos ausis užkimšti vatos gabaliukais, jog nepribėgtų vandens, Tokiu būdu apsaugosite savo katę nuo rizikos susirgti infekcijomis.
  5. Geriausia, jei maudysite katę dviese su žmogumi, kurį Jūsų katė pažįsta ir jo nebijo. Jis galės padėti, palaikyti katę ar ją nuraminti.

Kaip maudyti katę?

  1. Maudant katę temperatūra namuose turi būti bent 22˚C. Katės kūno temperatūra aukštesnė negu žmogaus, todėl vanduo, kuris Jums atrodo šiltas, katei gali būti itin vėsus.
  2. Vonią pripildykite vandeniu apie 10 – 13 cm, priklausomai nuo katės dydžio. Stenkitės vonią užpildyti prieš atnešant katę į vonią, nes bėgančio vandens garsas gali gąsdinti. Labai padės, jei vonioje patiesite guminį kilimėlį ar rankšluostį, kad katė neslidinėtų.
  3. Toliau vienas žmogus turėtų laikyti visas katės kojas ir žandikaulį, kad ši negalėtų atverti snukučio (bet ne per stipriai).
  4. Pradėkite maudyti katę žemyn nuo kaklo. Būkite itin atsargūs, kai trinsite katės galvą ir papilvę. Stenkitės, kad šampūnas nepatektų į akis, nosį, ausis. Niekada nekiškite katės galvos po vandeniu. Po muilinimo katę kruopščiai nuplaukite vandeniu ir pora kartų gerai nuskalaukite kailiuką.

 Kaip džiovinti katę po maudynių?

Po maudynių, pirmiausia, katę nusausinkite rankomis nubraukdami vandenį, o tada ją sausinkite rankšluosčiu. Kai rankšluostis pasidarys drėgnas, paimkite kitą, jog katė jaustų kuo mažiau diskomforto. Galite pabandyti rankšluostį pašildyti ant radiatoriaus ar su džiovintuvu.

Trumpaplaukėms katėms galima leisti nudžiūti pačioms ar tiesiog leisti gulėti šalia šilumos šaltinio pvz. radiatoriaus. Joms patiks gulėti ant sauso rankšluosčio šalia kokio nors šilumos šaltinio, pvz, radiatoriaus. Kai kurios katės pakenčia ar net mėgsta sausinimą džiovintuvu. Svarbiausia, kad 12 valandų po vonios katę laikytumėte sausoje, šiltoje patalpoje.

 Kaip nuraminti katę?

Kuo anksčiau pradėsite pratinti savo katę, tuo lengviau bus. Vėliau  jai tai taps įprasta procedūra. Pratindami katę prie maudynių, galite pradėti su kate vonioje žaisti jos žaislais, pasiūlyti skanukų. Jei katė supras, kad maudynės neša džiaugsmą, tai žinos, kad tai smagi procedūra.

Maudynių metu su kate kalbėkite ramiai, nešaukite ir nebauskite jos. Būkite kantrūs, niekada nepykite, net jei jūsų katė jus apdrasko. Jeigu Jums sekasi nekaip ir jau viską išbandėte tuomet apsilankykite pas profesionalų gyvūnų kirpėją. Jis turės patirties ir žinos metodų, padedančių nuraminti kates.

Nepamirškite, kad katės nereikia dažnai maudyti, tik kai ji tikrai labia purvina. Kiekviena katė unikali ir tik pažinę savo katę žinosite kokie maudynių metodai jai veikia. Visada svarbiausia – Jūsų kantrybė bei atidumas stiprinant ryšį su savo kate.

 

Parašyti Komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.