Mano katinas drasko baldus, ką daryti?

Mano katinas drasko baldus, ką daryti?

Nagais apdraskytas sofos gobelenas ar kiti baldai – neretai išduoda, kad namuose gyvena katė. Tačiau sprendimas namuose auginti katiną nereiškia, kad teks atsisveikinti su gražiu interjeru. Net ir didžiausias išdykėles galima išmokyti gerų manierų.

Dauguma šeimininkų pasirūpina deja pagrindiniais būtiniausiais gyvūnui daiktais ir toliau palieka katiną auklėtis pačiam. Taip pat, skaitykite: “Kaip pasiruošti naujam augintiniui?”. Katinas turi laukinių genų ir instinktų, kuriuos norės išreikšti Jūsų namuose, taip pat, lyg būtų laisvėje. Svarbiausia pradėti nuo pirmų dienų ir mokyti katinėlį elgtis taip, kaip norite Jūs. Mažas kačiukas yra tarsi mažas vaikas, todėl atkeliavus į namus, jam reikia mokytis ir laikytis nurodytų taisyklių.

Kodėl katinai drasko baldus?

Tai yra kačių teritorijos žymėjimo būdas, šunys savo teritoriją žymi šlapimu, o katės apie save praneša kvapu. Jis yra išskiriamas iš letenose esančių liaukų ir nagų žymėmis. Taip pat, jos taip gali elgtis ir jausdamos stresą. Katės draskydamos dar ir mankštinasi ir galanda nagus, juos atsinaujina. Draskymo poreikis sumažės, jei šeimininkai reguliariai pakirps nagus.

Katės dažniausiai išsirenka tam tikras vietas ir nagus galanda tik jose. Taigi, tikrai galima atpratinti jas nuo daiktų draskymo. Katei reikalinga draskyklė!

Kaip išsirinkti draskyklę?

  • Draskyklė turi būti patvari ir stovėti stabiliai, kad neklibėtų, kitaip katė nesijaus saugiai. Draskyklė turi būti ir labai gerai pritvirtinta. Jei draskykle bus nestabili galite išgąsdinti gyvūną ar netgi sužeisti.
  • Parduotuvėse galima pasirinkti įvairių formų, dydžių ir skirtingos medžiagos draskyklių. Tačiau, jei nusprendėte draskyklę pagaminti patys, atkreipkite dėmesį į draskyti skirtą pagrindą. Geriau pasirinkite kiliminę dangą su mažais šereliais, kanapių pluošto audinį ar tankaus lino. Svarbu, kad danga būtų šiurkšti, tvirta ir patogi panašį į natūralias gamtos draskykles, pavyzdžiui, medžio žievė.
  • Svarbu pasirinkti draskyklę, jog katė, mankštindamasi galėtų išsitiesti visu ūgiu. Jei perkate draskyklę mažam kačiukui, atsiminkite, kad jis greitai užaugs. Atkreipkite dėmesį kokį svorį išlaiko draskyklė.
  • Kai kurioms katėms labiau patinka horizontalios draskyklės, o ne stulpai. Joms nupirkite ar įrenkite draskymui skirtą vietą ant grindų.

Kur pripratinti katę prie draskyklės?

  1. Draskyklę statykite toje vietoje, kurioje Jūsų katė jau draskė. Jei ji mėgsta pagaląsti nagučius į sofą, tai toje vietoje ir pastatykite draskyklę. Kai katinas po truputį pripranta prie naujos draskymo vietos tai neskubant draskyklę galite perkelti į vietą, kuri Jums patogesnė.
  2. Kai Jūsų katė ima draskyti baldus, išreikškite jai savo nepasitenkinimą. Nešaukite ir stipriai nebarkite tik griežtai pasakykit „Negalima“. Tam žinoma prireiks kantrybės.
  3. Galite net ant stulpelio papurkšti katžolės tirpalo, jog sudomintumėte pūkuotoją.

Kaip atpratinti draskyti baldus?

  • Paviršius, kurie vilioja katę, apklijuokite lipnia juosta, traškančiu popieriumi, apdenkite retu pintu, megztu audiniu, už kurio kliūtų nagai – katėms tai nepatinka. Šios priemonės laikinos tik tol kol Jūsų katytė išmoks gerų manierų.
  • Laikinas katės erdvės sumažinimas nėra problemos sprendimas, bet padės išvengti namų niokojimo, kai Jūs nesate namuose. Kambaryje, kuriame paliekate katę būtina padėkite ir draskyti galimų daiktų.
  • Kai katinas prisiartina prie draudžiamos draskyti vietos ir ima tiesti į ją nagus, aiškiai pasakykite „negalima“ arba „ne“.

Turėkite kantrybės mokydami savo katę gerų manierų ir niekada jėga neverskite jos naudotis draskykle ar kitaip jos nebauskite. Prievarta gali sukelti neigiamas emocijas, ir gyvūnas ims vengti šio nemalonaus daikto. Ją sudominti galite skanėstu ar žaislu. Kai katė prieis prie draskyklės, kelkite skanėstą vis aukščiau, kad ji būtų priversta lipti ant jos. Kai katė naudosis draskykle nepamirškite jos už tai pagirti ir paglostyti.

My cat tears furniture, what to do?Моя кошка рвет мебель, что делать?

Parašyti Komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.