Mankšta katėms, gyvenančioms namuose

Mankšta katėms, gyvenančioms namuose

Dauguma katinėlių gyvena namuose, butuose ir neturi sąlygų laisvai išeiti pasivaikščioti. Išleisti katę iš buto, netoli važiuojamų kelių ir miesto žmonių spūstyje yra be galo pavojinga. Todėl jos neretai liūdi ir iš nuobodulio užsiima šeimininkams nepatinkančia veikla, viską drasko, kramto ir tikrina dūžtančius daiktus.

Todėl šeimininkai turi pasirūpinti, kad jų katėms, gyvenančioms tarp keturių sienų netruktų lakstymo, mankštos ir džiaugsmingo laiko praleidimo. Nuo mažų dienų jūs turėtumėte sudominti savo kačiuką judėjimu ir skatinti jį žaisti, jog jam tai taptų įpročiu. Tokiu būdu jūsų katė bus linksmesnė ir sveikesnė.

Kai kurias kates galima priversti šokinėti ir lankstyti naudojant žaislus, o kitas veisles, pavyzdžiui, Kurilų Bobteilus puikiai galima išvesti pasivaikščioti vedant už pavadėlio. Taip pat, skaitykite: Kaip pripratinti katiną prie pavadėlio?

Nagučių galandimas

Draskykles, įsigyti yra tiesiog būtina, jei norite išlaikyti sveikus baldų apmušalus, kilimus ir užuolaidas, kurie ir tampa pirmomis nuobodžiaujančių kačių aukomis.

Paprasčiausia draskykle, skirta galąsti nagus, yra stulpas apmuštas medžiaga ir pastatytas vertikaliai. Jis gali būti įvairių formų, būti daugiaaukštis, kas leis katei įsivaizduoti, kad ji ropščiasi medžiu. Visas šių draskyklių tikslas yra tiesiog nukreipti katės dėmesį nuo jūsų namų turto. Žinoma, tokį draskyklės stulpą galima pasidaryti ir pačiam. Jeigu jūs gerai pažįstate savo katę, ši konstrukcija jums išeis netgi geresnė, negu pirktinė.

Įtaisai gimnastikai

Pačiu paprasčiausiu daiktu, skirtu daryti mankštą katėms, gali tapti tuščia dėžė, kurią galima gauti bet kokioje parduotuvėje. Atiduokite šią dėžę savo katei ir ji greitai taps jos mėgstamiausiu žaislu. Katė į ją įlips ir išlips, medžios šios dėžės šešėlį ir tiesiog džiaugsis nauju radiniu.

Tam, jog šį žaidimą padarytumėte dar įdomesniu, padarykite dėžės sienelėje skylutę pro, kurią katė vos vos sugebėtų įlįsti į dėžės vidų, o viršų uždarykite ir stebėkite, kaip jūsų katė tyrinės šį įėjimą. Galite į vidų įmesti skanėstą, jog paskatintumėte katę tyrinėti.

Žaislai

Vienas iš geriausių dalykų, ką galite padaryti savo katei tai tiesiog su ja žaisti ir leisti laiką kartu. Žaidimai padeda stiprinti katės sveikatą, o taip pat ir stiprina jūsų ryšį. Tai gali netgi padėti šiek tiek pagerinti ir Jūsų sveikatą, nes prisiversite ir patys pajudėti kiek daugiau. Visos katės mėgsta žaisti, todėl motyvuoti jas žaidimams nebus labai sudėtinga, žaidimo metu pažadinami augintinio medžioklės instinktai. Kamuoliukai, žaislinės pelės, maišeliai, suteiks daug džiaugsmo Jūsų katei; jie nereikalauja didelių išlaidų, juos lengva nusipirkti arba pasidaryti pačiam. Paeksperimentuokite su įvairių spalvų ir formų daiktais ir stebėkite, kas labiausiai patinka jūsų katei. Žaislai padarys jūsų katės gyvenimą džiaugsmingesniu, suteiks jai gerą formą ir sveikatą.

Iš tiesų, svarbiausia leiskite laiką su savo kate, jog ji nors truputi pabėgiotų ar pašokinėtų. Būkite kūrybingais! Galite net padėti ėdalo ant laiptų ir nustebsite, kaip noriai laipios Jūsų katė žinodama, kad už tai gaus skanų gabaliuką. Pagalvokite, ar tikrai nėra galimybės leisti katei patyrinėti tą puikų lauko pasaulį. Jei truputėlį padėtumėte savo naminiai katei, ji būtų tokia pat patenkinta ir sveika, kaip ir einanti į lauką katė, be to, nenuobodžiautų.

Parašyti Komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.