Katės priežiūra žiemos metu

Katės priežiūra žiemos metu

Katės reaguoja į šaltį skirtingai: vienos net truputi atšalus slepiasi po antklode, kitos gali ramiai miegoti per šalčius ant sniego. Tačiau visos katės turi ir panašumų žiemos metu: jos daugiau miega, daugiau valgo ir mažiau juda. Šaltuoju laikotarpiu reikia stebėti savo katės elgesį ir mokėti numatyti, kokios pagalbos jai gali prireiks. Šiame straipsnyje supažindinsime kaip prižiūrėti katę žiemos metu.

 

Katės sušildymas namuose

Katės žiemą miega daug daugiau, stengiasi įsipatoginti ant radiatoriaus arba pasislėpti po patalais. Katei tinkamiausia oro temperatūra yra 20 – 25 laipsniai. Sfinksai ir katės, neturinčios pavilnės, yra jautresnės šalčiui ir šaltam vėjui lyginant su katėmis, turinčiomis tankią pavilnę kaip, pavyzdžiui, Kurilų Bobteilai. Net jeigu katė ir neis į lauką per šalčius, ji vis tiek gali sušalti. Ar katei šalta, parodys drebulys, šaltos letenos, kurias katinas gali stengtis paslėpti po savimi. Ilgaplaukes kates reikia tinkamai prižiūrėti ir neleisti kailiui susivelti, jog katė neprarastų šilumos. Šąlančioms katėms, rekomenduojama net įsigyti specialius drabužius, skirtus naminiams gyvūnams.

 

Kačių maitinimo ypatumai žiemą

Maitinant kates žiemą svarbu laikytis šių taisyklių:

  • maitinkite katę dažniau, tačiau mažomis porcijomis;
  • padidinkite paros kalorijų skaičių, nes kūnui šildyti reikia papildomos energijos;
  • stenkitės neperšerti katės;
  • stenkitės, kad maistas dubenėlyje būtų šiltas arba kambario temperatūros;
  • stebėkite, kad maistas būtų subalansuotas: žiemą katei ypač svarbu gauti visus vitaminus ir
    mineralus.

 

Pasivaikščiojimai žiemos metu

Katė, kuri reguliariai ir ilgai vaikščiojanti lauke bus pakankamai užsigrūdinusi ir turės reikalingų įgūdžių, kad nesušaltų. Tankus kailis neleis katei sušalti net ir esant minusiniai temperatūrai. Žinoma, kačiukų ir neužsigrūdinusių kačių nerekomenduojama žiemą esant šalčiui vesti pirmiems pasivaikščiojimui – gyvūnas gali peršalti ir patirti nereikalingo streso. Jeigu katė atsirado pas jus šiltuoju metų laiku, ir jus nusprendėte, kad katė eis pasivaikščioti, negaiškite laiko – leiskite katei priprasti prie natūralaus aplinkos temperatūros mažėjimo, reguliariai išleiskite ją pasivaikščioti. Tokiu atveju šalčiai nesukels jai nereikalingo šoko. Jeigu katė pas jus atsirado žiemos metu, nerizikuokite jos sveikata – palaukite pavasario šilumos ir tada pratinkite ją prie pasivaikščiojimų.

Kačių letenų apsauga

Pastaruoju metu didžiausia miestuose problema tapo gyvūnų letenų apsauga nuo cheminių reagentų, kuriais dosniai barstomi kelkraščiai ir keliai. Jie graužia švelnią kačių letenų odą, sukelia net nudegimus. Siekiant išvengti traumų, rekomenduojama prieš einant pasivaikščioti letenas padengti priemonėmis, kurios sudaro apsauginį sluoksnį ant odos. Priemonė naudojama prieš kiekvieną pasivaikščiojimą, padengiant letenų pagalvėlių ir pirštų odą. Katei grįžus namo, letenas reikia išplauti šiltu vandeniu ir
nusausinti rankšluosčiu.

 

Kaip padėti nušalusiai katei

Jeigu jūsų katė lauke sušlapo, arba dar blogiau, nušalo, būtina suteikti skubią pagalbą. Pirmiausia, katę reikia išdžiovinti rankšluosčiais, kurie gerai sugeria drėgmę, arba fenu, jeigu katė jo nebijo. Taip pat reikia apžiūrėti ar kas nušalo. Dažniausiai nušąla ausų galiukai, uodega ir letenos. Nušalusi oda bus šalta, nejautri, oda blyški. Vėliau oda parausta, patinsta, vystosi uždegimas. Lengvai sušalusią katę reikia palaipsniui sušildyti, įsupti į antklodę arba padaryti sausą šildantį kompresą. Kompresas daromas iš storo vatos sluoksnio, kuris apvyniojamas keliais sterilios marlės sluoksniais. Kompresas užtvirtinamas bintu. Esant rimtesniam nušalimui, ant odos atsiranda pūslės ir drėgnos žaizdos, katė gali tapti vangi, o kūno temperatūra sumažėti. Tokiu atveju reikia skubiai kreiptis į veterinarijos kliniką, kur bus suteikta tinkama pagalba.

Nepamirškite, kad žiemos metu šalta ne tik Jums, bet ir Jūsų augintiniams, todėl tinkamai pasiruoškite ir
pasirūpinkite jais. Neverskite katės eiti į lauką, jeigu ji to nenori, katės yra protingi gyvūnai ir dažniausiai
patys jaučia ko joms labiausiai reikia.

Parašyti Komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.