Susipažinkite su Kurilų bobteilų veisle

Susipažinkite su Kurilų bobteilų veisle

Kurilų bobteilai – tai natūraliai susiformavusi kačių veislė, kurią lengva atpažinti dėl jos trumpos uodegos ir nuostabaus charakterio. Veislės pavadinimas buvo suteiktas pagal salas, kuriose šios katės buvo paplitusios. Kurilų bobteilo veislė buvo atrasta nuo Rusijos Sachalino salos iki Kurilų salų, apytiksliai 56 ugnikalnių salų salynuose, besitęsiančių 700 mylių tarp Rusijos Kamčatkos pusiasalio ir Japonijos salos Hokkaido.

Kurilų bobteilų katės pasižymi ypatingu meilumu ir draugiškumu, joms nesunku prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių, o vaikščiojimas lauke su pavadėliu gali tapti viena iš mėgstamiausių šių kačių veiklų. Apie Kurilų bobteilų kates yra sakoma, kad tai kūnas katės, šuoliai kiškio, šuns siela ir angelo širdis!

Kurilų bobteilų istorija

Kurilų bobteilų palikuoniai buvo atrasti prieš  daugiau nei 200 metų. Viena iš teorijų kaip atsirado ši veislė yra ta, kad kadaise tokių kačių protėviai į Kurilų salas atkeliavo su jūreiviais, ir ten liko. Saloje susidarė palankios sąlygos genetinei mutacijai, ir netrukus tokios katės jau lakstė trumpomis uodegomis.

Kurilų bobteilai pirmą kartą oficialiai parodoje pasirodė tik prieš 20 metų. 1995 metais ši veislė buvo pripažinta Pasaulinės kačių federacijos (WCF). O 2002 metais ir Tarptautinės kačių federacijos (FIF‘e)

Nors šiandien Kurilų bobteilai yra žinomi visame pasaulyje, bet daugiausia šių kačių yra veisiama Rusijoje.

kurilu bobteilas veisle

Išvaizda

Gyvendami laisvėje Kurilų bobteilai buriasi į 5–6 kačių grupes. Pačios medžioja ir žvejoja tikrai nemažas žuvis. Šioms katėms būdingas ypatingas poplaukis, kurį sunku sušlapinti, ir jos šeriasi negausiai. Tai paaiškina kodėl šios katės taip mėgsta žaisti vandenyje.

išvaizdos katė gali atrodyti lengvutė, bet ją pakėlus persigalvosit. Kurilų bobteilų svoris paprastai svyruoja nuo 5,7 iki 7,5 kg. Galva yra gana didelės apimties, o ausys vidutinio dydžio, akys didelės, migdolo formos. Nosis šiek tiek įgaubta, antakiai bei ūsai ilgi. Kačių kūno sudėjimas yra tvirtas, nes tai tikra medžioklinė katė.

Kurilų bobteilų šeimininkus džiugina jų kailis, jis beveik nesišeria ir nėra linkęs kaupti purvą. Taip pat, Kurilų bobteilas neturi jokio katėms būdingo specifinio ir nemalonaus kvapo. Šių kačių kailis gali būti įvairus ir tai priklauso nuo to, iš kokios salos yra kilę šių Kurilų bobteilų protėviai. Jos gali turėti ilgą arba trumpą kailį: ilgakailėms katėms yra būdinga „apykaklė“ bei „kelnės“, trumpakailių visą kūną dengiantis kailis yra trumpas. Kačių kailis yra švelnus bei malonus liesti.

Jei iš priekio Kurilų bobteilas atrodo lyg įprasta katė, iš nugaros gali labiau priminti triušį. Uodegos trumpos, bet jų forma ir ilgis gali skirtis. Kurilų bobteilų turi trumpas „pom-pom“ stiliaus uodegytes, kurios natūraliai susiformuoja spirališkos, suvyniotos arba išsitiesusios, jų matomas ilgis (be plaukų) gali būti nuo 3 cm iki 8 cm. Ilgesnė nei 8 cm arba trumpesnė nei 3 cm uodega laikoma defektu (diskvalifikacija, kai uodega ilgesnė nei 12 cm).

Nėra net dviejų Kurilų bobteilų veislės kačių su vienodomis uodegomis, tai yra tarsi šių kačių pirštų antspaudai. Nors galima manyti, kad uodega yra nulaužta, tačiau tai tik dar viena natūrali šios veislės savybė. Jei kitų veislių katės turi uodegos lūžį tai yra laikoma defektu ir tokių negalima veisti. Kurilų trumpauodegių unikalumas toks, jog  jų uodega turi turėti bent 2 lūžius, jei yra tik 1 lūžis, laikoma, kad tai yra trūkumas, jei lūžių išvis nėra, gyvūnas yra diskvalifikuojamas. Nepaisant to, jog uodegoje yra lūžių, ji turi būti lanksti ir laisvai judėti, kas puikiai atsiskleidžia, kai katė džiaugdamasi vizgina

2001 m. Birželio 16-17 d. Maskvoje, Tarptautinėje parodoje ekspertų – felinologų buvo patvirtinti šiuo metu galiojantys uodegų standartas.

 • Spiralė

 • Užlinkimas

        

 

 • Šluotelė

 • Pavėluotas bobteilas 

Kitas šios veislės skiriamasis bruožas – užpakalinės kojos, kurios yra kiek ilgesnės už priekines. Kadangi uodega yra tarsi kačių „vairas“ tai trumpas Kurilų uodegas kompensuoja ilgos užpakalinės kojos. Šuolio metu jos padeda susikoordinuoti ir išlaikyti pusiausvyrą. Kurilams tai yra svarbi savybė, nes tai yra itin šoklios katės, mėgstančios visur karstytis ir stebėti aplinką.

WFC standartas

 • Kūnas. Kūnas kompaktiškas ir raumeningas, su šiek tiek išlenkta nugara ir paaukštinta galine dalimi. Kojos tvirtos, užpakalinės kojos ilgesnės už priekines kojas, letenos apvalios. Uodega yra sulinkusi ir (arba) išlenkta. Ilgis yra nuo 3 iki 8 cm. Kailis ant uodegos yra ilgesnis nei kitur.
 • Galva: Galva yra didelė, trapecijos formos, švelniai užapvalintais kontūrais. Profilis yra šiek tiek išlenktas. Skruostikauliai yra platūs, snukis yra vidutinio ilgio ir gana platus, su švelniais kontūrai. Smakras yra gerai išvystytas.
 • Ausys: vidutinio dydžio, plačios ir atviros prie kūno, santykinai aukštos ir šiek tiek pakreiptos į priekį. Atstumas tarp ausų yra maždaug vienos ausies plotis. Ausies galiukai yra suapvalinti.
 • Akys: suapvalintos, plačios ir pakreiptos nedideliu kampu. Akių spalva turi būti lygi ir atitikti kailio spalvą.
 • Kailis yra vidutinio ilgio, su gerai išvystytu viršutiniu kailiu ir pokailiu. Pageidautina klostės ir priekinė „apykaklė“, „kelnės“, ausų viršūnėlės (lūšių kuokšteliai).
 • Spalva: Šokolado ir cinamono spalvos, jų maišymas (lilac ir gelsva) nėra priimtini deriniuose (bicolour, trispalvė, tabby). Visos kitos spalvos ir deriniai yra priimtini. Leidžiama naudoti bet kokį baltos spalvos kiekį.
Trūkumai.
 1. Uodega, kurios ilgis nuo 8 iki 12 cm arba trumpesnė nei 3 cm;
 2. „Pavėluotas Bobtailas“ efektas;
 3. Tik vienas slankstelis uodegoje;
 4. Per daug išlenktas atgal.
Diskvalifikacija:
 1. trūkstamas uodegos slankstelis;
 2. trumpa, nesulenkta / išlenkta uodega;
 3. uodegos ilgis didesnis nei 12 cm.
Paaiškinimai:
 • Kryžminimas su bet kuria kita veisle neleidžiamas;
 • Naujokai turi pateikti dokumentus patvirtinančius importą iš Kurilų salų.
Taškų skalė:
 • Kūnas – 30 taškų
 • Uodega – 30 taškų
 • Galva – 20 taškų
 • Kailio tekstūra – 10 balų
 • Kailio spalva ir raštas – 5 balai
 • Sąlyga – 5 balai

kurilu bobteilas veisle

Temperamentas

Tai intelektualios katės, kurios puikiai tinka medžiotojams, mėgsta laipioti ir judėti. Kurilų bobteilo katės yra nepriklausomos, tačiau mylinčios, draugiškos ir drąsios.  Jų namų teritorijose mėgsta maudytis ir gaudyti žuvis, dažniausiai beveik tokio pat dydžio, kaip pačios katės. Jos netgi mėgsta žaidimus su vandeniu, pavyzdžiui, savo dubenyse ar iš lašančių čiaupų.

Kurilų bobteilų katės yra itin aktyvios ir energingos katės, bet nepraleis progos ir pagulėti lovoje su šeimininkais ir patinginiauti. Ši veislė yra be galo pasitikinti, prisitaikanti todėl ji yra ideali šeimos katė. Šios veislės katės noriai bendrauja ir su žmonėmis, jos myli vaikus, sutaria su šunimis ir puikiai sugyvena su kitomis katėmis. Tačiau Kurilų bobteilai turi labai stiprų medžioklės instinktą, todėl vienuose namuose geriausia neauginti paukščių, graužikų ar žuvelių, laikomų atviruose akvariumuose.

Kurilų bobteilai  yra itin intelektuali ir treniruojama veislė. Tokia protinga, kad jai reikia tik pasakyti, koks elgesys yra leistinas, o koks elgesys yra neleistinas, ji greitai perpranta namų taisykles. Be to, jos labai greitai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos, todėl nesunkiai ištveria keliones. Šios katės kuo puikiausiai jaučiasi vaikščiodamos su pavadėliu – tam yra tinkami visi metų laikai. Šios katės puikiai jaučiasi ir tuose namuose, kuriuose visada siaučia šurmulys, ir tuose namuose, kuriuose vyrauja ramybė. Nesvarbu, koks gyvenimo būdas jums yra priimtiniausias, galite būti užtikrinti, kad Kurilų bobteilas prie to prisitaikys.

Kurilų bobteilo sveikata ir priežiūra

Kurilų bobteilai yra ilgaamžė, sveika kačių veislė ir iki šiol nėra nustatytų jokių genetiškai paveldimų ligų. Tai yra todėl, kad veislė susiformavo pati, natūraliai, be jokio žmogaus įsikišimo ar genų manipuliacijos. Vienas iš dažniausių sveikatos sutrikimų yra nutukimas, nes Kurilų bobteilai apetitu tikrai, kad nesiskundžia. Todėl labai svarbu, kad augintinei duodamas pašaras būtų visavertis ir normuojamas. Kurilų bobteilų kailis yra tikrai lengvai prižiūrimas – jis nekaupia purvo ir savaime išsivalo, tad maudyti katę dažnai tikrai nėra būtina. O jeigu ir prireiktų išmaudyti katę tai jos tikrai nesipriešins. Paprastai pakanka kailį pašukuoti du ar tris kartus per savaitę – tai užkirs kelią susivėlimų susidarymui, ir kailis atrodys tvarkingai. Vidutinė šių kačių gyvenimo trukmė siekia 17 metų, o tai pralenkia daugumą kitų kačių veislių.

 

 

Parašyti Komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.