Susipažinkite su Kurilų bobteilų veisle

Встречайте стиль Курильского бобтейла

Курильские бобтейлы - это естественно сформировавшаяся порода кошек, которую легко узнать по короткому хвосту и удивительному характеру. Название породы дано по островам, где эти кошки были обычными. Курильский бобтейл был обнаружен от российского острова Сахалин до Курильских островов, примерно на 56 архипелагах вулканических островов, протянувшихся на 700 миль между российским полуостровом Камчатка и японским островом Хоккайдо.

Kurilų bobteilų katės pasižymi ypatingu meilumu ir draugiškumu, joms nesunku prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių, o vaikščiojimas lauke su pavadėliu gali tapti viena iš mėgstamiausių šių kačių veiklų. Apie Kurilų bobteilų kates yra sakoma, kad tai kūnas katės, šuoliai kiškio, šuns siela ir angelo širdis!

Kurilų bobteilų istorija

Потомки курильских бобтейлов были обнаружены более 200 лет назад. Одна из версий происхождения этой породы состоит в том, что предки этих кошек когда-то приехали на Курильские острова с моряками и остались там. На острове сложились благоприятные условия для генетической мутации, и вскоре такие кошки уже бегали с короткими хвостами.

Курильские бобтейлы официально впервые появились в шоу всего 20 лет назад. В 1995 году эта порода была признана Всемирной федерацией кошек (WCF). А в 2002 году Международная федерация кошек (FIF)

Хотя сегодня курильские бобтейлы известны во всем мире, большинство этих кошек разводят в России.

Курилу бобтеилас породы

Внешность

Живя на свободе, курильские бобтейлы собираются группами по 5-6 кошек. Они действительно охотятся и ловят действительно большую рыбу. У этих кошек особая шерсть, которая затрудняет мочеиспускание и экономное кормление. Это объясняет, почему эти кошки любят играть в воде.

išvaizdos katė gali atrodyti lengvutė, bet ją pakėlus persigalvosit. Kurilų bobteilų svoris paprastai svyruoja nuo 5,7 iki 7,5 kg. Galva yra gana didelės apimties, o ausys vidutinio dydžio, akys didelės, migdolo formos. Nosis šiek tiek įgaubta, antakiai bei ūsai ilgi. Kačių kūno sudėjimas yra tvirtas, nes tai tikra medžioklinė katė.

Kurilų bobteilų šeimininkus džiugina jų kailis, jis beveik nesišeria ir nėra linkęs kaupti purvą. Taip pat, Kurilų bobteilas neturi jokio katėms būdingo specifinio ir nemalonaus kvapo. Šių kačių kailis gali būti įvairus ir tai priklauso nuo to, iš kokios salos yra kilę šių Kurilų bobteilų protėviai. Jos gali turėti ilgą arba trumpą kailį: ilgakailėms katėms yra būdinga „apykaklė“ bei „kelnės“, trumpakailių visą kūną dengiantis kailis yra trumpas. Kačių kailis yra švelnus bei malonus liesti.

Jei iš priekio Kurilų bobteilas atrodo lyg įprasta katė, iš nugaros gali labiau priminti triušį. Uodegos trumpos, bet jų forma ir ilgis gali skirtis. Kurilų bobteilų turi trumpas „pom-pom“ stiliaus uodegytes, kurios natūraliai susiformuoja spirališkos, suvyniotos arba išsitiesusios, jų matomas ilgis (be plaukų) gali būti nuo 3 cm iki 8 cm. Ilgesnė nei 8 cm arba trumpesnė nei 3 cm uodega laikoma defektu (diskvalifikacija, kai uodega ilgesnė nei 12 cm).

Nėra net dviejų Kurilų bobteilų veislės kačių su vienodomis uodegomis, tai yra tarsi šių kačių pirštų antspaudai. Nors galima manyti, kad uodega yra nulaužta, tačiau tai tik dar viena natūrali šios veislės savybė. Jei kitų veislių katės turi uodegos lūžį tai yra laikoma defektu ir tokių negalima veisti. Kurilų trumpauodegių unikalumas toks, jog jų uodega turi turėti bent 2 lūžius, jei yra tik 1 lūžis, laikoma, kad tai yra trūkumas, jei lūžių išvis nėra, gyvūnas yra diskvalifikuojamas. Nepaisant to, jog uodegoje yra lūžių, ji turi būti lanksti ir laisvai judėti, kas puikiai atsiskleidžia, kai katė džiaugdamasi vizgina

2001 г. 16-17 июня. На Международной выставке в Москве специалисты-фелинологи утвердили действующий стандарт хвостов.

 • Спирале

 • Гибка

 • Венчик

 • Поздний бобтейл

Еще одна отличительная черта этой породы - задние лапы, которые немного длиннее передних. Поскольку хвост похож на кошачий «руль», короткий курилайский хвост компенсирует длинные задние лапы. Во время прыжка они помогают координировать и сохранять равновесие. Это важная особенность курильских кошек, ведь они очень прыгуны, любят везде греться и наблюдать за окружающей средой.

Стандарт WFC

 • Тело. Kūnas kompaktiškas ir raumeningas, su šiek tiek išlenkta nugara ir paaukštinta galine dalimi. Kojos tvirtos, užpakalinės kojos ilgesnės už priekines kojas, letenos apvalios. Uodega yra sulinkusi ir (arba) išlenkta. Ilgis yra nuo 3 iki 8 cm. Kailis ant uodegos yra ilgesnis nei kitur.
 • Galva: Galva yra didelė, trapecijos formos, švelniai užapvalintais kontūrais. Profilis yra šiek tiek išlenktas. Skruostikauliai yra platūs, snukis yra vidutinio ilgio ir gana platus, su švelniais kontūrai. Smakras yra gerai išvystytas.
 • Ausys: vidutinio dydžio, plačios ir atviros prie kūno, santykinai aukštos ir šiek tiek pakreiptos į priekį. Atstumas tarp ausų yra maždaug vienos ausies plotis. Ausies galiukai yra suapvalinti.
 • Akys: suapvalintos, plačios ir pakreiptos nedideliu kampu. Akių spalva turi būti lygi ir atitikti kailio spalvą.
 • Kailis yra vidutinio ilgio, su gerai išvystytu viršutiniu kailiu ir pokailiu. Pageidautina klostės ir priekinė „apykaklė“, „kelnės“, ausų viršūnėlės (lūšių kuokšteliai).
 • Spalva: Šokolado ir cinamono spalvos, jų maišymas (lilac ir gelsva) nėra priimtini deriniuose (bicolour, trispalvė, tabby). Visos kitos spalvos ir deriniai yra priimtini. Leidžiama naudoti bet kokį baltos spalvos kiekį.
Trūkumai.
 1. Uodega, kurios ilgis nuo 8 iki 12 cm arba trumpesnė nei 3 cm;
 2. „Pavėluotas Bobtailas“ efektas;
 3. Tik vienas slankstelis uodegoje;
 4. Per daug išlenktas atgal.
Diskvalifikacija:
 1. trūkstamas uodegos slankstelis;
 2. trumpa, nesulenkta / išlenkta uodega;
 3. uodegos ilgis didesnis nei 12 cm.
Paaiškinimai:
 • Kryžminimas su bet kuria kita veisle neleidžiamas;
 • Naujokai turi pateikti dokumentus patvirtinančius importą iš Kurilų salų.
Taškų skalė:
 • Kūnas – 30 taškų
 • Uodega – 30 taškų
 • Galva – 20 taškų
 • Kailio tekstūra – 10 balų
 • Kailio spalva ir raštas – 5 balai
 • Sąlyga – 5 balai

Курилу бобтеилас породы

Temperamentas

Tai intelektualios katės, kurios puikiai tinka medžiotojams, mėgsta laipioti ir judėti. Kurilų bobteilo katės yra nepriklausomos, tačiau mylinčios, draugiškos ir drąsios. Jų namų teritorijose mėgsta maudytis ir gaudyti žuvis, dažniausiai beveik tokio pat dydžio, kaip pačios katės. Jos netgi mėgsta žaidimus su vandeniu, pavyzdžiui, savo dubenyse ar iš lašančių čiaupų.

Kurilų bobteilų katės yra itin aktyvios ir energingos katės, bet nepraleis progos ir pagulėti lovoje su šeimininkais ir patinginiauti. Ši veislė yra be galo pasitikinti, prisitaikanti todėl ji yra ideali šeimos katė. Šios veislės katės noriai bendrauja ir su žmonėmis, jos myli vaikus, sutaria su šunimis ir puikiai sugyvena su kitomis katėmis. Tačiau Kurilų bobteilai turi labai stiprų medžioklės instinktą, todėl vienuose namuose geriausia neauginti paukščių, graužikų ar žuvelių, laikomų atviruose akvariumuose.

Kurilų bobteilai yra itin intelektuali ir treniruojama veislė. Tokia protinga, kad jai reikia tik pasakyti, koks elgesys yra leistinas, o koks elgesys yra neleistinas, ji greitai perpranta namų taisykles. Be to, jos labai greitai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos, todėl nesunkiai ištveria keliones. Šios katės kuo puikiausiai jaučiasi vaikščiodamos su pavadėliu – tam yra tinkami visi metų laikai. Šios katės puikiai jaučiasi ir tuose namuose, kuriuose visada siaučia šurmulys, ir tuose namuose, kuriuose vyrauja ramybė. Nesvarbu, koks gyvenimo būdas jums yra priimtiniausias, galite būti užtikrinti, kad Kurilų bobteilas prie to prisitaikys.

Kurilų bobteilo sveikata ir priežiūra

Kurilų bobteilai yra ilgaamžė, sveika kačių veislė ir iki šiol nėra nustatytų jokių genetiškai paveldimų ligų. Tai yra todėl, kad veislė susiformavo pati, natūraliai, be jokio žmogaus įsikišimo ar genų manipuliacijos. Vienas iš dažniausių sveikatos sutrikimų yra nutukimas, nes Kurilų bobteilai apetitu tikrai, kad nesiskundžia. Todėl labai svarbu, kad augintinei duodamas pašaras būtų visavertis ir normuojamas. Kurilų bobteilų kailis yra tikrai lengvai prižiūrimas – jis nekaupia purvo ir savaime išsivalo, tad maudyti katę dažnai tikrai nėra būtina. O jeigu ir prireiktų išmaudyti katę tai jos tikrai nesipriešins. Paprastai pakanka kailį pašukuoti du ar tris kartus per savaitę – tai užkirs kelią susivėlimų susidarymui, ir kailis atrodys tvarkingai. Vidutinė šių kačių gyvenimo trukmė siekia 17 metų, o tai pralenkia daugumą kitų kačių veislių.

Написать комментарий

Jūsų el. paštas nebus rodomas.