Kaip pripratinti katiną prie pavadėlio?

Kaip pripratinti katiną prie pavadėlio?

Katėms, ne taip, kaip šunims, pasivaikščiojimai nėra privalomi, tačiau gali būti labai malonūs. Kai oras pradeda džiuginti šiltomis ir saulėtomis dienomis, daugelį kačių šeimininkų ima graužti sąžinė, kad jų katinėliai gyvena užsidarę nuo gryno oro ir gamtos malonumų. Daugumą kačių galima išmokyti vaikščioti su pavadėliu lauke. Žinoma kačiukai šią naują patirtį priima lengviau, tačiau turint kantrybės to galima išmokyti ir vyresnes kates. Svarbiausia viską daryti mažais žingsneliais, po truputį ir apdovanoti kiekvieną pažangą ir mažą laimėjimą.

Pasivaikščiojimai su pavadėliu paįvairina katės gyvenimą. Veterinarai teigia, jog būtent nuobodulys gali iššaukti katės elgesio pakitimus, kaip pavyzdžiui, baldų draskymą. Katės iš prigimties yra smalsios, tad joms patinka susipažinti su kuo nors nauju, todėl katei pasivaikščiojimas lauke yra puiki galimybė padidinti savo pasaulėlio ribas. Reguliarios išvykos į lauką gali sumažinti ir nutukimą bei pratinimas prie pavadėlio labai pagelbės kelionei pas veterinarą ar kitur.

Petnešos ir pavadėliai

Prieš pradedant mokyti katiną eiti pasivaikščioti lauke reikėtų įsigyti specialias petnešas bei pavadėlį katėms. Antkaklis tokiems pasivaikščiojimams netinkamas, nes kačių kaklo raumenys yra pakankamai silpni, todėl antkaklis gali tapti netgi sunkios traumos priežastimi. Petnešos plačiau paskirsto krūvį katės pečiams, krūtinei ir pilvui, todėl mažesnė susižalojimo tikimybė. Petnešos sudarytos iš dviejų sujungimų vietoj antkaklio, kurie prisegami ant katino kaklo ir pilvo. Žiedelis pavadėliui būna patogiai tarp katės pečių. Yra ir petnešų, kurios sudarytos ir iš vieno dirželio, jos taip pat labai patogios pasivaikščiojimams lauke. Nustatyti tinkamą petnešų dydį yra nesunku – tarp petnešų ir kūnelio turėtų lengvai tilpti du pirštai.

Petnešos katėms dažnai gaminamos iš lengvesnių medžiagų kaip nailonas ar medvilnė. Odinės petnešos ir pavadėlis, gali būti katinui nepatogu ir sunku. Pavadėlis turėtų būti apie 2-2,5 metrų. Galima naudoti pavadėlius-ruletes, kurie dažniausiai skirti mažų veislių šunims.

kurilu bobteilas veisle

Pasivaikščiojimų pratinimo etapai

  1. Pradėkite mokytis patalpose, kuriose Jūsų katė gerai jaučiasi. Palikite pavadėlį bei petnešas šalia katės ėdimo vietos ar guolyje kelėtai dienų. Taip katė jo pasirodymą susies su maloniu jausmu. Leiskite katei ramiai apuostyti petnešas laikydami jas rankose. Katei parodžius susidomėjimą duokite skanėstų.
  2. Tuomet duodami skanukų iš lėto uždėkite petnešas ant katino kaklo ir, jam ėdant, jas vėl nuimkite. Viską darykite lėtai ir stebėkite kaip Jūsų augintinis jaučiasi.
  3. Jei katė iš viso nemėgsta būti laikoma ar kitaip varžoma, tuomet teks ją prie to pripratinti. Duodant mėgstamą skanėstą ar ėdalo girdami kelias sekundes ją švelniai, tačiau tvirtai palaikykite. Kartokite tai keletą dienų, ir kiekvieną kartą laikant katinėlį skanėstą duokite vis vėliau ir vėliau. Lieskite katino kojas ir pėdas duodami skanėstų. Galiausiai bandykite uždėti petnešas, vėl už tai skatinkite jį žodžiai bei skanėstais.
  4. Pirmus bandymus petnešas uždėkite trumpam, galite jų net nesekti. Po kelių dienų ir bandymų jau galite užsegti, tik dar nedėkite pavadėlio. Su petnešomis katė turi pavaikščioti bent porą minučių, ir nuimkite jas jei pastebite, kad augintinės susidomėjimas skanukais mažėja. Kai katė lieka rami, palaipsniui ilginkit buvimo su petnešomis laiką. Jei tik katė atrodo nepatenkinta, nuimkite petnešas ir pabandykite vėliau, pasistenkite petnešas nusegti anksčiau negu katinas pradės jaustis blogai.
  5. Pagaliau laikas prisegti pavadėlį, keletą dienų katei leiskite vaikščioti patalpoje su keliais daiktais, už kurių laisvai besivelkantis pavadėlis gali kliūti, bet neužstrigs taip, kad katė išsigąstų. Kai katinas atrodo atsipalaidavęs, švelniai laikydami ir stengdamiesi netempti pavadėlio pavaikščiokite su ja po namus. Tegul katinas eina ten kur nori, tada ją girkite bei duokite skanėstų.
  6. Po kelių dienų tokio mokymosi veiksmą galima perkelti į lauką. Jei norite katiną išmokyti judėti Jūsų pageidaujama kryptimi tuomet skatindami Jus sekti, kalbinkite jį meiliu balsu. Duokite skanuką ir, kol katinas lėtai jo ragauja, eikit tolyn su pavadėliu rankoje. Jei katinas bando judėti kita kryptimi nei Jūs norite, švelniai ir netrūkčiodami tempkite pavadėlį ir laukite. Katei žengus Jūsų link, pavadėlį atpalaiduokite ir paskatinkite.
  7. Jokiu būdu neverskite katino eiti į lauką jeigu ji nenori. Kai katinas galų gale nusprendžia eiti į lauką, paskatinkite ją. Pasivaikščiojimas tegul būna trumpas – apie kokias 5 minutes. Vėliau pasivaikščiojimus periodiškai ilginkite. Pirmieji pasivaikščiojimai tegul būna ramiose vietose, kur galėtumėte ramiai pasėdėti kartu su katinu.
  8. Kai Jūsų katinas pripras prie pasivaikščiojimų tikėtina juos labai pamėgs. Siekiant išvengti nuolatinio prašymo į lauką, geriau nustatyti reguliarią pasivaikščiojimų rutiną. Taip pat, petnešas katinui dėkite toliau nuo durų – kad šis nesugalvotų išbėgti. Niekada nedėkite petnešų ir pavadėlio jei katė miaukia bei draskosi – ignoruokit tokį elgesį iki kol nurims.
  9. Jokiu būdu negalima palikti katino pririšto lauke, nes jis gali apsivynioti pavadžiu ir susižeisti, arba jį gali užpulti koks nors šuo ar kitas gyvūnas.

kurilu bobteilas veisle

Nepamirškite, kad katino ir Jūsų norai gali skirtis. Vienos mėgsta žaisti ir lakstyti, o kitos ištisą dieną ramiai kaitinasi saulėje. Pratinkite katinėlius labai kantriai ir pasirinkite jų tempą. Taip pat, vienos kačių veislės labiau pasiruošusios žygiams, o kitos nelabai, jei norite katino su kuriuo galėsite išeiti į lauką tai Kurilų bobteilų veislės katinėliai bus Jūsų mėgstamiausi. Jie iš prigimties mėgsta leisti laiką lauke ir netgi maudytis ežeruose.

Parašyti Komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.