Katėms nuodingi maisto produktai

Katėms nuodingi maisto produktai

Jeigu auginate katę, be abejonės norite būti geri šeimininkai ir kartais palepinti savo augintį. Neretai kyla pagunda pasidalinti savo pietumis ar vakariene, tačiau kai kurie „žmonių maisto produktai“ gali būti ypatingai kenksmingi ar net nuodingi Jūsų katei. Vieni iš išvardytų produktų yra nuodingi Jūsų augintiniui, juos vartojant netgi mažais kiekiais, o kiti nesukelia ligos, jei nebus vartojami pakartotinai arba dideliais kiekiais. Tad dalinamės maisto produktų sąrašu, kurį svarbu įsidėmėti.

Svogūnai ir česnakai

Svogūnas ir česnakas yra dažni prieskoniai skaninant mūsų įvairius patiekalus, mėsą ar padažus. Neretai žmonės net nepagalvoja ar maiste yra šių produktų prieš duodant savo augintiniam paragauti.  Svogūnai ir česnakai gali pakenkti katės raudoniesiems kraujo kūneliams ar net sukelti anemiją. Šie produktai tampa nuodingi katei jei ji suėda didėlį jų kiekį arba šių produktų katė paragauja dažnai. Nedelsiant kreipkitės į veterinarijos kliniką, jei katei pasireiškia mieguistumas ar silpnumas, sumažėja apetitas, šlapimas pakeitė spalvą.

katems nuodingi maisto produktai - cesnakai kurilu bobteilai

Žali kiaušiniai ar žalia mėsa

Taip pat kaip ir žmonės, katės gali apsinuodyti salmonelėmis valgant žalius kiaušinius ar žalią mėsą. Simptomai dažniausiai būna vėmimas ar viduriavimas. Žaliuose kiaušiniuose esantis fermentas taip pat gali sukelti odos ar kailio problemas.

katems nuodingi maisto produktai - kiausiniai kurilu bobteilai

Šokoladas, kava ar arbata

Šokolade yra cheminių medžiagų (metilksantinų), kurios gali sukelti viduriavimą, karščiavimą, vėmimą, raumenų drebėjimą, padidėjusį troškulį, padidėjusį širdies ritmą, traukulių priepuolius. Kuo tamsesnis šokoladas tuo pavojingesnis jis yra, ypatingai pavojingos yra kakavos pupelės ar kakavos sviestas. Gėrimai su kofeinu, pavyzdžiui kava ar arbata, taip pat turi šių cheminių medžiagų. Neleiskite katėms žaisti su arbatos pakeliais, kavos pupelėmis, nes juose yra ypatingai didelė kofeino koncentracija. Kreipkitės į veterinarijos gydytoją, jei pastebite, jog katė patiria paminėtus simptomus.

katems nuodingi maisto produktai - sokoladas kurilu bobteilai

Mielinė tešla 

Labai svarbu saugoti savo katiną, jog jis neparagautų žalios, mielinės tešlos. Jei taip nutiktų, tešla skrandyje išsiplėstų arba taip pat katinėlio skrandyje gali susidaryti alkoholio. Jeigu manote, kad Jūsų augintis suėdė nors ir mažą gabaliuką tešlos, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos kliniką.

katems nuodingi maisto produktai - tesla kurilu bobteilai

Alkoholis

Alkoholiniai gėrimai ar maistas, kuriuose yra alkoholio gali kelti grėsmę Jūsų katei. Paragavus tokių produktų katei gali sukelti vėmimą, viduriavimą, dezorientaciją, drebulį, kvėpavimo sutrikmus, komą ar netgi mirtį. Būkite labai atsargūs.

katems nuodingi maisto produktai - kurilu bobteilai

Pienas ir pieno produktai

Labai dažnai žmonės duoda pieno katėms ir jos netgi jį mėgsta, tačiau pienas nėra naudingas produktas katėms. Katėms yra sunku virškinti pieno produktus, jos netoleruoja laktozės. Tai gali sukelti viduriavimą ar kitus skrandžio sutrikimus.

katems nuodingi maisto produktai - pienas kurilu bobteilai

Vynuogės ir razinos

Katėms kaip ir šunims vynuogės bei razinos gali sukelti inkstų nepakankamumą, kenksmingas gali būti net ir nedidėlis jų kiekis. Apsinuodijimo požymiai yra vėmimas ir hiperaktyvumas. Stenkitės vynuogių ir razinų nelaikyti ant stalo, jog jos nebūtų pasiekiamos Jūsų katinėliams.

katems nuodingi maisto produktai - vynuoges kurilu bobteilai

Pomidorai ir žalia bulvė

Žaliuose pomidoruose ir žalioje bulvėje yra medžiagos vadinamos Glycoalkaloid Solanine. Tai yra itin toksiška medžiaga, kuri gali sukelti įvairius skrandžio sutrikimus.

katems nuodingi maisto produktai - bulve kurilu bobteilai

Saldiklis (Ksilitolis)

Ksilitolio galima rasti tokiuose produktuose kaip kramtomoji guma, saldainiai, dantų pasta, dietinis maistas ar kepti patiekalai. Šis saldiklis gali sukelti katinų inkstų nepakankamumą. Pirmi apsinuodijimo požymiai yra vėmimas, koordinacijos praradimas, mieguistumas. Blogiausiu atveju gali prasidėti traukuliai.

katems nuodingi maisto produktai - saldainiai kurilu bobteilai

Šunų ėdalas

Šunų ėdalas nėra nuodingas katėms, tačiau ir nėra reikalingas, joms reikia visai kitų maistinių medžiagų nei šunims, Kačių ėdale turi būti gausu vitamino A, taurino ir baltymų. Šunų organizmas sugeba sintetinti tauriną, o katės jo privalo gauti su ėdalu. Nepakankamas taurino kiekis gali sukelti širdies ligas, dantų bei regėjimo problemas.

katems nuodingi maisto produktai - edalas kurilu bobteilai

Tai tik keli žmonių maisto produktai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Prieš duodami ką nors savo katei, būtinai įsitikinkite, jog tai jai nepakenks. Atminkite, kad maistingas kačių maistas buvo pagamintas taip, kad patenkintų visus jūsų katės mitybos poreikius. Jeigu, pastebite keistą katės elgesį suvalgius vieną iš paminėtų produktų informuokite apie tai savo veterinarą, jog jis galėtų imtis reikiamų priemonių.

Taip pat, skaitykit: Mano katinas drasko baldus, ką daryti?

Foods poisonous to catsПища ядовитая для кошек

Parašyti Komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.