Žaidimai ir žaislai katėms

Žaidimai ir žaislai katėms

Nors katės miega tikrai nemažai, tačiau likusi laiką, kad katė per daug nenuobodžiautų ar nesusigalvotų netinkamos veiklos, kaip pavyzdžiui, baldų draskymo, reikia pasirūpinti jos užimtumu. Įsigijus katę žaislai bei įvairūs žaidimai katėms bus puikūs pagalbinninkai. Žaidimai gali padėti išmokyti jūsų katę naudingų komandų ir įdomių triukų. Žaidimai padės jums su kate sukurti tvirtus santykius, o taip pat padės jūsų katei sutarti su kitais namų gyventojais. Nors katės ir yra labai išradingos, tačiau kartais jų kūrybiniam potencialui reikia papildomo paskatinimo.

Žaislai katėms

Kačių žaislai pralinksmina katę ir skatina ją daugiau judėti. Parduotuvėse galite išrinkti iš įvairių žaislų, dažniausiai jie kuriami, siekiant stimuliuoti tris kačių elgsenos tipus.

Katė ir pelė: bet koks kamuoliukas gali tapti grobiu. Katė mokosi sėlinti, ritinėja kamuoliuką, jį vejasi, šoka ant jo, sugriebia, vėl meta į orą, laiko letenose, kanda ir t.t. Šie instinktai ir grobio pačiupimas kelia katei pasitenkinimo jausmą.

Paukščio žaidimas: katė bando sugauti judantį objektą tiesiai virš galvos. Tai gali būti įvairios prie pagaliuko pritvirtintos plunksnos ar tiesiog prie siūlo pririštas žaisliukas.

Žvejyba: katė judina savo leteną, lyg bandytų pagauti žuvį. Kai kurios kačių veislės, kaip Kurilų Bobteilai mėgsta žaisti su vandeniu, tad joms patiks vandens paviršiuje plaukiojančių kamuoliukų žvejyba.

Žaislų rūšys

Žaislai su katžole

Žaislai į kuriuos galima įdėti katžolės yra itin mėgstami kačių. Katžolė skatina aktyvumą, ir paverčia žaislus dar labiau mėgstamais.

Barškantys žaislai

Puikiu barškančio žaislo pasirinkimu gali būti kamuoliukai ar pelytės, tačiau tokie smulkūs žaislai turi savybę išnykti – katės neretai juos užmeta ar nustumia į sunkiai pasiekiamas vietas (po sofa, spinta, ir t.t.)

Interaktyvūs žaislai katėms

Interaktyvūs žaislai gali būti puikus pasirinkimas Jūsų katei. Su jais katės gali žaisti valandų valandas, ir joms nepabos. Tokie žaislai lavina ne tik augintinių raumenukus, bet ir protinę veiklą.

Robotukai

Katėms tokie žaislai atrodo tarsi puikus grobis. Žaislai-robotukai pakeičia kryptį, jei susiduria su kliūtimi, taigi, toks žaislas užtikrins ilgas „medžioklės“ valandas.

Lazeriukas

Lazeriukai katėms tikrai labai patinka, žaidžiant su jais tikrai iškrausite visa katės energiją. Nepagaunama švieselė visada kelia susidomėjimą ir žadina medžioklės instinktą.

Prisukamos pelytės

Nors kai kurios katės tokių žaislų kiek prisibijo, tačiau dauguma kačių mielai leidžiasi į tokių pelių medžioklę. Palanku yra tai, kad tokie žaislai katėms neturi baterijų – tereikia prisukti pelę ir ją paleisti ant lygaus paviršiaus.

Žaidimai su katėmis

Žaidimai yra puikus užsiemimas lavinant savo katytę, stengiantis išlieti jos energiją ar norint sustiptinti tarpusavio ryšį. Šie keli žaidimų pavyzdžiai duos Jums idėjų kitiems užsiemimams su Jūsų kate.

Stalo teniso kamuoliukas. Stalo teniso kamuoliukai sukelia smagų garsą, susilietę su kietu paviršiumi ir yra lengvi, todėl nesužalos Jūsų augintinio. Jei Jūs namuose turite ilgą koridorių, mėtykite kamuoliuką išilgai jo, stebėdami kaip jūsų katė stengiasi jį pagauti. Jei jūs neturite koridoriaus, rinkitės kambarį, kur nėra daug kilimų ir yra erdvės laisvai judėti.

Kiaušinių dežutė. Įdėkite stalo teniso kamuoliuką į dėžutę nuo kiaušinių. Permeskite kamuoliuką iš vieno dėkliuko į kitą, stebėdami kaip jūsų katė bando jį iš ten išimti.

Namų ruoša ir žaidimas. Kai tvarkot namus, prisiriškite lentelę ar žaisliuką sau prie kulkšnies. Jūsų katė sekios iš paskos ir gaudys, kai jūs vaikščiosite po namus. Būkite atsargūs, kad netyčia neužkliūtumėte už savo katės ar katė Jums netyčia neįdregstų.

Meškerė. Vienas iš pačių mėgstamiausių katės žaislų tikėtina taps „meškerė“, kurią galima pasigaminti pačiam iš pagaliuko, valo ar siūlo ir masalo, kurio vietoje galima panaudoti ir nedidelius žaisliukus, ar net mėgstamus skanėstus.

Žaidimai yra svarbi kačių vystymosi dalis ir santykių stiprinimo užsiėmimas. Tik žaisdami su savo kate galėsite ją ilgai išlaikyti žvalią bei sveiką. Žaidimams tikrai nereikia prabangių žaislų, užteks net daiktų, kuriuos turite šalia. Žaidimai atneš džiaugsmo ne tik Jūsų katytei, bet ir Jums, nes tikrai nemažai prisijuoksite iš jos bandymų pagauti žaisliukus.

Parašyti Komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.